Atrakcje

Babia Góra

Masyw górski  Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak. Z jej szczytu rozpościera się przepiękny widok na okolicę oraz Tatry. Urzeka ona nas swym majestatem oraz urokiem, jednakże jest również uważana za jeden z  najbardziej nieprzewidywanych i kapryśnych szczytów.

Orawski Park Etnograficzny

Jest to skansen regionalny, znajdujący się w Zubrzycy Górnej, który prezentuje dzieje, kulturę społeczną, duchową oraz materialną regionu Orawy Górnej, jak również jego architekturę.  Jest on położony u stóp Babiej Góry, na pograniczu polsko-słowackim, zapraszając nas do zapoznania się z kulturą orawskich górali.

Wyciągi narciarskie

Niewątpliwie zarówno Orawa jak i jej okolicę są idealnym miejscem dla miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Znajdują się tu liczne stoki o różnym stopniu trudności i długości tras. Każdy znajdzie tutaj miejsce idealne dla siebie, jak również będzie mógł skorzystać z porady instruktora czy wypożyczyć sprzęt zimowy.

Ścieżki rowerowe

Latem zapraszamy do aktywnego spędzania czasu, korzystając ze szlaków rowerowych. Biegną one zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie. Trasy wycieczkowe oznaczone są specjalnymi symbolami, które ułatwiają odnalezienie właściwej drogi. Zwiedzając rowerowo okoliczne miejscowości jednocześnie  mamy okazję podziwiać wokół piękne widoki.

Jezioro Orawskie

Położone na Słowacji, malownicze Jezioro Orawskie to idealne miejsce do wypoczynku, jak również miejsce aktywnego spędzania czasu. Dla wielbicieli atrakcji wodnych istnieje możliwość przejażdżek skuterami i rowerkami wodnymi, windsurfingu, kajakarstwa, żeglarstwa oraz wiele innych. Skorzystać można również rejsu wycieczkowym statkiem na Wyspę Slanicką, będącą pozostałością po zatopionej miejscowości – Slanice.

Turystyka Górska

Na Orawie wytyczonych jest wiele malowniczo usytuowanych szlaków górskich. Kotlina Orawska graniczy z Beskidem Żywieckim, Pogórzem Orawskim oraz ze Skoruszyńskimi Wierchami. To umiejscowienie stanowi raj dla miłośników pieszych wędrówek po górach, gdzie ze względu na różny stopień trudności oferowanych szlaków, zarówno doświadczony turysta jak i ten początkujący, znajdą coś dla siebie.

Kościół w Orawce

Zabytkowy kościół parafialny znajdujący się w Orawce, w województwie małopolskim. Jest on najcenniejszym zabytkiem Górnej Orawy. Zbudowany jest
z drewnianej konstrukcji, głównie z drewna zrębowego. Kościół w Orawce posiada unikatowe na światową skalę zasłony wielkopostne.

Centrum Górskie - Korona Ziemi

Centrum Górskie Korona Ziemi mieści się
w Zawoi. Jest to unikatowe na skalę kraju miejsce, w którym można zobaczyć wspaniale odwzorowane najwyższe szczyty ziemi, a także usłyszeć o osiągnięciach naszych rodaków w górach wysokich. 

Baseny termalne

W okolicach Orawy znajduje się wiele basenów termalnych, z których można korzystać o każdej porze roku. Zasilane są wodami z głębi ziemi, mają działanie lecznicze, a przede wszystkim dają możliwość relaksu i odpoczynku od codzienności. 

Wypasiona Dolina

Jest to park linowy znajdujący się
w Zubrzycy Górnej. Posiada wiele atrakcji dla najmłodszych, a ze względu na zróżnicowanie poziomu trudności, coś dla siebie znajdą również i dorośli. Znajduje się tam najdłuższa w Polsce tyrolka, nagrzane beki, plac zabaw dla dzieci, kąpielisko
i wiele wiele innych przyjemności.